انواع سافت استارتر ABB

انواع سافت استارتر ABB با محافظت از موتور در برابر استرس های الکتریکی ، عمر آن را افزایش می دهد. با استفاده از سافت استارترها شما می توانید جریان های راه اندازی را کاهش دهید. این در حالیست که با استفاده از راه اندازی مستقیم و ستاره-مثلث فشار زیادی به موتور و بار شما وارد می شود. سافت استارترهای ABB به انواع توابع حفاظتی مجهز شده اند تا استارت و استاپ نرم را به ارمغان آورند.

 

انواع سافت استارتر ABB

سافت استارترهای ABB از نظر راه اندازی و تنظیمات اولیه نیز فرایند ساده ای دارند. از رله های بایپس داخلی مطمئن با عمر بالا گرفته تا حفاظت های پیشرفته تجسم حرارتی (اضافه بار) برای موتور.

یک تجهیز سافت استارتر می تواند راه حلی کامل برای تمام نیازهای راه اندازی نرم شما باشد. کنترل گشتاور، تمیز کردن پمپ و بسیاری از ویژگی های دیگر به شما امکان می دهد بسیار بیشتر از یک راه اندازی نرم را برای موتور خود به ارمغان آورید.

 

سافت استارتر اقتصادی PSE

سافت استارتر اقتصادی PSE

نسل جدید سافت استارتر های PSE یک محصول واقعی برای همه کاربردهاست. در این سافت استارتر تعادل بین ظرفیت بالا، کارایی و هزینه به بهترین شکل اجرا شده است. در آخرین نسل این مدل، ارتباطات مخابراتی نیز به صورت پیش فرض به تجهیز اضافه شده اند.

 

مشخصات اصلی:
 • جریان نامی ۱۸ تا ۳۷۰ آمپر
 • ولتاژ کاری ۲۰۸ تا ۶۰۰ ولت متناوب
 • ولتاژ کنترلی ۱۰۰ تا ۲۵۰ ولت متناوب
 • کنترل دو فاز

 

مزایای اصلی:
 • توابع حفاظتی کامل برای موتور و بار
 • تنظیم سریع و آسان با صفحه نمایش صنعتی و چندزبانه
 • کنترل و بهبود پدیده های مخربی همچون ضربه قوچ و کاویتاسیون در سیستم های پمپاژ
 • کمترین تلفات انرژی با بایپس داخلی
 • مودباس به صورت پیش فرض

 

حفاظت پایه موتور و اضافه جریان

PSE دارای مهمترین توابع حفاظتی برای اداره شرایط باری مختلف است که از مهم ترین این توابع می توان به اضافه بار و اضافه جریان اشاره کرد. اضافه جریان کنترل بیشتری روی موتور را در هنگام راه اندازی به شما می دهد و به شما امکان می دهد موتور خود را در شبکه های ضعیف تر که دچار افت ولتاژ می شوند راه اندازی کنید.

 

کنترل گشتاور برای بهبود ضربه قوچ در پمپ ها

کنترل گشتاور کارآمدترین روش برای متوقف کردن یک پمپ در سرعت نامی است. PSE دارای یک رمپ توقف گشتاور ویژه است که با همکاری یک سازنده پمپ طراحی شده است تا ضربه قوچ را به کمترین حد ممکن کاهش دهد.

مودباس

ارتباط مخابراتی MODBUS RTU‌ از حالا به صورت پیش فرض روی سافت استارتر PSE موجود بوده و می توان کنترل و پایش سیستم را از راه دور به راحتی انجام داد.

 

سافت استارتر PSTX

سافت استارتر PSTX

سافت استارتر PSTX ترکیبی از سال ها تحقیق و توسعه محصول است. PSTX پیشرفته ترین مدل از سافت استارترهای ABB با به روزترین فناوری های کنترلی و حفاظتی است.

 

مشخصات اصلی
 • کنترل سه فاز
 • ولتاژ کاری ۲۰۸ تا ۶۹۰ ولت متناوب
 • تغذیه کنترلی ۱۰۰ تا ۲۵۰ ولت متناوب
 • جریان نامی ۳۰ تا ۱۲۵۰ آمپر (تا ۲۱۶۰ آمپر در اتصال مثلث داخلی)
 • بردهای مداری با روکش عایقی
 • کنترل گشتاور برای کنترل بهینه پمپ ها

 

مزایای اصلی
 • حفاظت قابل اطمینان موتور
 • افزایش بازدهی سیستم
 • کارآمدی و طول عمر بار
حفاظت کامل موتور

سافت استارتر PSTX حفاظت کامل موتور را تنها در یک محصول ارائه می دهد . قابلیت اتصال سنسور حرارتی PT-100، محافظت در برابر خطای زمین و محافظت اضافه ولتاژ و افت ولتاژ در کنار بسیاری از کارکردهای دیگر موتور شما را ایمن تر از همیشه نگه می دارد.

PSTX همچنین سه نوع اضافه جریان را برای حفاظت از موتور به کار می گیرد: استاندارد ، دوتایی و شیب دار. این کار به شما امکان می دهد از موتور خود در شبکه هایی ضعیف و دارای افت ولتاژ استفاده کنید.

رابط کاربری بهینه

یک نمایشگر واضح و کاربرپسند کار شما را در راه اندازی و نصب اولیه راحت می کند. این کیپد جدا شونده به صورت پیش فرض روی همه سافت استارترهای PSTX‌وجود دارد و دارای حفاظت محیطی IP66 بوده که خیال کاربر را برای استفاده از آن در محیط های دارای آلودگی و رطوبت کاملا آسوده می کند.

فناوری JOG با چرخش مستقیم و معکوس: ویژگی JOG‌که به شما اجازه چرخاندن موتور با سرعت کم به صورت مستقیم و معکوس را می دهد به شما انعطاف پذیری زیادی در کاربردهایی همچون تسمه نقاله ها و جرثقیل ها می دهد.

کاربری سنگین

سافت استارتر PSTX برای کنترل کاربردهای سنگین همچون فن ها سانتریفیوژی، آسیاب و میکسرها طراحی شده است.

کنترل کامل پمپ ها

زمان آن فرا رسیده است که از تمام پتانسیل کاربردهای خود استفاده کنید. PSTX دارای بسیاری از ویژگی های بهبود کاربری، از جمله کنترل گشتاور است که کارآمدترین روش برای راه اندازی و متوقف کردن پمپ ها می باشد. ویژگی تمیز کردن پمپ می تواند جریان پمپ را معکوس کرده و لوله ها را تمیز کند.همچنین عدم خاموشی سیستم پمپاژ شما را تضمین می کند.

برد های مداری دارای روکش عایقی

بردهای مداری داخلی سافت استارتر PSTX‌دارای روکش عایقی می باشند و در برابر گرد و غبار، رطوبت و زنگ زدگی کاملا مقاوم هستند.

نحوه کار سافت استارتر ABB

سافت استارتر های ABB به وسیله حفاظت از موتورها در برابر تنش های الکتریکی طول عمر ان ها را افزایش می دهند. یک خصوصیت سافت استارتر آن است که به سادگی و بدون پیچیدگی قابل نصب است که اصطلاحا می گویند (installation-friendly) می باشد.

 

فواید اساسی سافت استارتر ABB:
 1. قابلیت اعتماد به موتور را اقزایش می دهند.
 2. بازدهی نصب را بالاتر می برند.
 3. بهره وری کاربرد موتور را افزایش می دهند.

 

ویژگی های اساسی سافت استارتر ABB:
 1. این راه انداز های نرم می توانند کاربرد هر موتوری را از ۳A تا ۲۱۶۰ A پوشش دهند.
 2. جریان استارت را کاهش داده و بر شبکه و بر موتور تنش الکتریکی کمی وارد می آیدد.
 3. به راحتی و سرعت قابل نصب است.
 4. باعث کاهش فرسودگی ها و خوردگی های مکانیکی بر روی تجهیزات مکانیکی می شود.

 

همانطور که دیده شد علاوه بر محافظت از قطعات الکتریکی، از قطعات مکانیکی نیز با استفاده از سافت استارتر ABB محافظت به عمل می آید.

برای مشاهده مقاله های بیشتر اینجا کلیک کنید.